[WISŁA KRAKÓW] Siedem bramek przy Reymonta i dramat „Białej Gwiazdy”. Gol w 101. minucie pogrążył Wisłę Kraków!

wisla krakow - wisla plock

Wisła Kraków przegrywała z Wisła Płock 0:2, a później 1:3. Odrobiła straty by koniec końców przegrać po golu z rzutu karnego w 101 minucie! Wisła tym samym nie wykorzystała szansy, by opuścić strefę spadkową.

W wyjściowym składzie Wisły Kraków nie było wielkich niespodzianek, choć w jakimś stopniu zaskoczyć mogła obecność Sebastiana Ringa na lewej obronie, który zastąpił Mateja Hanouska. Od początku zagrał znów Zdenek Ondrasek, który uporał się już ze swoimi problemami zdrowotnymi.

Goście z Płocka już po dwunastu minutach prowadzili w Krakowie 2:0. Najpierw z dystansu przymierzył Tomasik, a później szybką kontrę wykończył Sekulski. Na chwilę przed drugim golem Wisłą Kraków była o krok od wyrównania, lecz Kamiński zbił na słupek piłkę po strzale Citaiszwiliego.

W 27. minucie podopieczni Jerzego Brzęczka zdobyli bramkę kontaktową. Dwójkową akcję przeprowadzili Savić i Ring, a ten drugi nie pomylił się w sytuacji sam na sam z Kamińskim. Do przerwy Wisła Płocka prowadziła jednak dwoma golami. Dublet skompletował Sekulski, z bliska kończąc akcję swojej drużyny ustalając wynik do przerwy na 3:1.

Od początku drugiej polowy Wisła Kraków rzuciła się do ataku. W 57. minucie przyniosło do efekt w postaci bramki. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Poletanović, a wrzutkę wykorzystał Manu. Kwadrans później było już 3:3. Kamiński odbił co prawda strzał Citaiszwiliego, lecz przy dobitce Zdenka Ondraska był już bezradny.

W końcówce „Biała Gwiazda” próbowała jeszcze zdobyć bramkę na wagę zwycięstwa, choć płocczanie także mieli swoje szanse – na wysokości zadania stanął Paweł Kieszek. Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem, goście w ostatniej akcji meczu zdobyli bramkę na 4:3. Manu zagrał ręką w polu karnym, po analizie VAR podyktowano rzut karny, który na zwycięską bramkę zamienił  Mateusz Szwoch.

Wisła Kraków – Wisła Płock 3:4 (1:3)

Widzów: 12 776

Bramki: 0:1 Tomasik 10, 0:2 Sekulski 12, 1:2 Ring 27, 1:3 Sekulski 41, 2:3 Manu 58, 3:3 Ondrasek 71, 3:4 Szwoch 90+11 karny.

Żółte kartki: Gruszkowski (24, faul), Ondrasek (67, niesportowe zachowanie), Sadlok (74, faul), Manu (100, zagranie ręką) – Tomasik (67, niesportowe zachowanie).

Wisła K.: Kieszek – Gruszkowski, Frydrych, Sadlok, Ring (74 Szot) – Poletanović, Fazlagić (46 Manu) – Citaiszwili (83 Hugi), Fernandez, Savić (46 Cisse) – Ondrasek.

Wisła P.: Kamiński – Pawlak, Chrzanowski, Rzeźniczak, Tomasik (79 Tuszyński) – Vallo (79 Drapiński), Szwoch, Furman (79 Lagator), Jorginho, Kolar (61 Lesniak) – Sekulski (69 Michalski).

Sędziowali: Damian Sylwestrzak (Wrocław) oraz Adam Karasewicz (Wrocław) i Michał Sobczak (Bydgoszcz).