Pompy zatapialne do odwadniania do sucha.

Pompy zatapialne do odwadniania do sucha.

Wszelkiego rodzaju pompy do realizacji odwodnień, pompowania wody i ścieków to niejednokrotnie podstawowe wyposażenie firm budowlanych. Tego typu pompy będą niezbędne w wielu przypadkach. Chociażby w sytuacji nagłego zalania wykopów ziemnych poprzez intensywne opady atmosferyczne. Bardzo popularnym rozwiązaniem w tym zakresie będą obecnie pompy zatapialne Evak Pumps z serii EUS oraz EUB. Są to bardzo profesjonalne i wydajne jednostki, zapewniające komfortowe i efektywne warunki do prowadzenia odwodnień w budownictwie. Są to jednakże przede wszystkim pompy zatapialne do odwadniania do sucha, stosowane najczęściej w branży budowlanej aczkolwiek nie tylko.

Charakterystyka pomp zatapialnych EVAK.

Warto sobie tutaj na samym początku powiedzieć kilka słów więcej na temat samych pomp i ich konstrukcji, czy też zastosowanych rozwiązań technologicznych. Do najważniejszych kwestii związanych z konstrukcją pomp Evak EUS i EUB, należy tutaj zaliczyć następujące kwestie:

  • Specjalnie zaprojektowany wirnik pokryty materiałem o nazwie Hytrel – jest to elastomer o bardzo wysokiej odporności na ścieranie.
  • Agitator w modelach EUS zlokalizowany na przedłużeniu wału wirnika – zapewnia wstępne mieszanie cieczy a przez to lepiej radzi sobie z pompowaniem zaszlamionych i bogatych w osady mediów.
  • Mimo bardzo nowoczesnych rozwiązań konstrukcyjnych, pompy te nie należą do najbardziej kosztownych.
  • Sprawdzają się bardzo dobrze w pracy ciągłej nawet w bardzo trudnych warunkach.

Są to niewątpliwie bardzo ważne i istotne cechy pomp EVAK, które gwarantują możliwość skutecznego realizowania wielu zadań związanych z odwadnianiem.

Pompy zatapialne do odwadniania do sucha.

Warto tutaj powiedzieć sobie także o tym, iż przede wszystkim są to profesjonalne pompy zatapialne do odwadniania do sucha. Pozwalają na skuteczne osuszanie wszelkiego rodzaju zalanych powierzchni płaskich. Możliwe jest realizowane prac związanych z pompowaniem wody z zalanych budynków, hal, parkingów. Oczywiście każdy model pomp Evak będzie przeznaczony do nieco odmiennych zadań. Pompy z agitatorem nie będą się sprawdzać w odwadnianiu do sucha, a poradzą sobie doskonale ze szlamem i osadami. Agitator będzie tutaj wstępnie mieszać medium z szlamem i osadami, aby łatwiej móc je w następnej kolejności przepompować. Istotną kwestią będą także pompy trójfazowe o większej mocy i wydajności, gwarantujące możliwość pracy w najtrudniejszych warunkach. W podstawowym wydaniu będą to pompy jednofazowe, pozwalające skutecznie prowadzić prace odwodnieniowe w wielu różnorodnych, nawet bardzo trudnych okolicznościach. Są to jednym słowem profesjonalne pompy, które możemy z powodzeniem stosować w wielu różnych okolicznościach w firmach budowlanych. Inwestycja w pompy Evak, będzie więc jak najbardziej uzasadniona dla wielu firm, szczególnie tych, które stosunkowo regularnie będą zmuszane do prowadzenia odwodnień.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back To Top