Długi weekend majowy w Toskanii

Długi weekend majowy w Toskanii

jako że długi weekend majowy już za niespełna dwa miesiące, warto już teraz zaplanować sobie jakiś ciekawy wyjazd, który pozwoli nam spędzić wolny czas w aktywny sposób. Ostatnią głupotą będzie przesiedzenie całego długiego weekendu w domu, tym bardziej, iż wystarczy dobrać trzy dni urlopu, aby wybrać się gdziekolwiek na cały tydzień. Jedną z opcji i to całkiem ciekawych może się okazać zwiedzanie Toskanii, podczas organizowanych przez biura podróży wyjazdów na trekkingi w te okolice. Przyjrzyjmy się wobec tego co nas czeka w przypadku większości ofert tego typu, oraz na co powinniśmy się przygotować wybierając się na długi majowy weekend do Toskanii.

Podstawowe informacje o Toskanii.

Toskania to kraina historyczna oraz region administracyjny w środkowych Włoszech, znajdująca się w Apeninach Toskańskich, nad morzami Liguryjskim oraz Tyrreńskim. Jako kraina historyczna znana jest pod nazwą Etruria i była zamieszkiwana przez Etrusków do roku 281 p.n.e, kiedy to została podbita przez Rzymian i włączona w skład Wielkiego Imperium Rzymskiego. Jest to region typowo przemysłowo rolniczy, gdzie dość ważną rolę w lokalnej gospodarce odgrywa rzemiosło. Jest to także bardzo istotny region turystyczny, można nawet powiedzieć, iż jest to jedno z najważniejszych centrów turystycznych na świecie. Turyści przybywają tutaj z całego świata głównie dla regionalnej kuchni i wina, które cieszą się stale wysokim poziomem popularności. Mamy tutaj także do czynienia z wyjątkowo łagodnym klimatem, dzięki czemu sezon turystyczny zaczyna się już w okolicach Wielkanocy, a trwa aż do końca października.

Atrakcje wyjazdu w region Toskanii.

Decydując się na zwiedzanie Toskanii w weekend majowy warto z pewnym wyprzedzeniem sprawdzić na jakiego rodzaju rozrywki możemy tutaj liczyć. Z reguły większość wycieczek tego typu będzie zbliżona do siebie programowo i obejmować najważniejsze atrakcje regionu. Do najciekawszych atrakcji należeć tutaj będzie bez wątpienia wyprawa na Elbę, wyspę na której uwięziono Napoleona Bonaparte. Będziemy mieli także możliwość poznania jednej z trzech najważniejszych, chrześcijańskich tras pielgrzymkowych (jaka to trasa? – dla tych którzy najszybciej udzielą właściwej odpowiedzi, przewidujemy upominki od redakcji). Będziemy także mieli możliwość wyprawy na mało znany Archipelag Toskański.

W sumie jeśli chodzi o trekking w tym regionie, to trasy są raczej łatwe, a wręcz można nawet stwierdzić iż spacerowe. Nie trzeba tutaj żadnego specjalistycznego sprzętu alpejskiego ani innego profesjonalnego wyposażenia. Podstawowe wyposażenie turystyczne powinno być jak najbardziej wystarczające w tym przypadku. Do tego oczywiście dochodzą zawsze wygodne, komfortowe hotele oraz wyżywienie obfitujące w specjały regionalnej kuchni, zakrapiane regionalnym, znanym i cenionym na całym świecie winem. Jednym słowem wyprawa idealna dla każdego na długi majowy weekend.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back To Top