Czym się cechują sztuczne drzewa?

Czym-sie-cechuja-sztuczne-drzewa

Czym się cechują sztuczne drzewa?

Zieleń spełnia w naszym życiu bardzo ważną rolę, nie tylko na zewnątrz ale i wewnątrz budynków. Jednak często rośliny, szczególnie te większe, są dość kłopotliwe w pielęgnacji, trzeba im zapewnić odpowiednią temperaturę, nasłonecznienie i odpowiednią ilość wody. Dlatego też coraz częściej wybieraną alternatywą, szczególnie w przypadku dużych krzewów i drzew, są ich sztuczne odpowiedniki. Jak się okazuje, miejsc w których mogą one stanąć jest całkiem sporo, gdyż są to nie tylko różnego rodzaju baseny czy parki rozrywki, ale nawet większe galerie i centra handlowe.

Postawienie w takich miejscach sztucznej roślinności daje sporo korzyści, a jednocześnie zapewni odpowiedni wygląd wnętrzu. Przede wszystkim sztuczne drzewa są bardzo łatwe w pielęgnacji, nie trzeba ich systematycznie podlewać, nawozić ani pilnować odpowiedniego oświetlenia – tak naprawdę opieka nad nimi sprowadza się do przemycia liści i pnia co jakiś okres czasu. Nie ma też problemów ze spadającymi liśćmi, gdyż w przypadku sztucznych drzew problem ten po prostu nie istnieje.

Sztuczne drzewa wykonywane są przeważnie na zamówienie klienta, firmy zajmujące się ich produkcją są w stanie zrealizować każde zlecenie. Nikogo więc nie dziwi wysoka na kilkanaście metrów palma, czy dostojny baobab rodem z afrykańskiej sawanny –  możliwości w tym względzie są praktycznie nieograniczone. Każde drzewo jest indywidualnie projektowane, a jego podstawą jest specjalna konstrukcja, zapewniająca odpowiednią sztywność i wytrzymałość. Konstrukcja ta jest następnie otaczana specjalną powłoką polimerobetonu, którą się barwi na odpowiedni kolor. Liście i zielone elementy wykonane są z różnych tworzyw sztucznych, posiadających kolorystykę i fakturę identyczną, jak naturalna zieleń.

Niektóre firmy idą jeszcze dalej i do produkcji sztucznych roślin wykorzystują odciski prawdziwych drzew. Dzięki temu realizm jest na naprawdę wysokim poziomie, i na pierwszy rzut oka trudno się zorientować, czy roślina jest żywa czy sztuczna. Niekiedy na sztucznych drzewach pojawiają się także prawdziwe rośliny, jeszcze bardziej zwiększające ich realizm.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back To Top