Bezpieczna podróż to podstawa

Bezpieczna podróż to podstawa

Każdy z nas, właścicieli samochodów, kierowców, bardzo dobrze wie, iż jednym z najważniejszych czynników, wpływających na bezpieczeństwo jazdy, na komfort psychiczny podczas podróży, jest gwarancja pomocy drogowej w razie nagłych wypadków. Różnie może być, skutkiem czego też, często wygląda to tak, iż zupełnie bez najmniejszego powodu, samochód odmawia posłuszeństwa, na przykład w czasie drogi na urlop, co jest niezwykle nieprzyjemną sytuacją. Dlatego też, warto zapewnić sobie samemu odpowiednie poczucie bezpieczeństwa, poprzez wykupienie odpowiedniego pakietu assistance, w ramach którego będzie można skorzystać z usług pomocy drogowej, kiedy to będzie konieczne, bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów dodatkowych. Zobaczmy zatem, w jaki sposób można będzie zapewnić sobie to poczucie bezpieczeństwa w czasie podróży, i gdzie wykupić odpowiednie ubezpieczenie, aby już nigdy nie martwić się uszkodzonym samochodem w czasie podróży na wakacje.

Co nam daje ubezpieczenie?

Warto tutaj uświadomić sobie co rzeczywiście zyskujemy poprzez wykupienie odpowiednie pakietu assistance w odpowiedniej ubezpieczalni. Otóż w zależności od rodzaju wykupionego pakietu, można zagwarantować sobie odpowiednie usługi w razie nagłej potrzeby. Może to być jednorazowa usługa pomocy drogowej w odległości na przykład 50 km od miejsca zamieszkania, przy najtańszych pakietach, oraz usługa pomocy drogowej na terenie całej UE, wraz z samochodem zastępczym w przypadku pakietów najbardziej kosztownych. Niezależnie jednak od rodzaju wykupionego przez nas pakietu ubezpieczenia, trzeba tutaj pamiętać, iż dzięki takiemu podejściu zapewniamy sobie o wiele wyższy poziom bezpieczeństwa w czasie podróży do pracy czy też na urlop, bowiem w nagłych wypadkach, nie trzeba będzie ponosić żadnych dodatkowych kosztów, z tytułu skorzystania z usługi pomocy drogowej. Wystarczy zgłosić taki fakt do ubezpieczalni, w której wykupiony jest pakiet, a resztą zajmie się sama ubezpieczalnia. To pracownik ubezpieczyciela poinformuje odpowiedni warsztat o konieczności holowania pojazdu czy też dostarczenia pojazdu zastępczego, a my po prostu poczekamy kilka chwil, aż pracownicy uporają się ze swoją pracą.

Ile to będzie kosztować?

Zdawać by się mogło, iż skoro sama usługa pomocy drogowej, jest tak bardzo kosztowna, to i wykupienie odpowiedniego pakietu assistance będzie dość kosztowne. Nic bardziej mylnego. W tym przypadku korzystanie z usługi pomocy drogowej Autojet Bielsko Biała będzie o wiele bardziej korzystne z finansowego punktu widzenia, bowiem tutaj płacimy z góry, bez wiedzy czy w ogóle skorzystamy z usługi. Jest to forma ryzyka ponoszona i przez nas i przez ubezpieczalnię, bowiem może się zdarzyć tak, iż nie skorzystamy z wykupionej usługi, a może też być tak, iż skorzystamy z niej w przystępnej cenie. Generalnie rzecz więc ujmując, można powiedzieć, iż wykupienie pakietu assistance nie jest niczym nadzwyczaj kosztownym i kształtuje się w okolicach 100-150 PLN na rok, przy najtańszych pakietach, co przecież nie należy do najbardziej wygórowanych kwot.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back To Top