Zadziwiające skarby z dzieciństwa

Nie jest żadną tajemnicą, że dosłownie każde dziecko, zarówno dawniej jak i obecnie, zbierało bądź zbiera ogromne ilości najróżniejszych przedmiotów, które dorosłym wydają się czymś zbędnym, a dla dzieci są prawdziwymi skarbami. Bardzo często dzieciaki naśladują inne i jak ktoś zbiera coś fajnego, to inni od razu również się tym interesują, jest to tak zwany efekt fali.  Jak jeden coś ma, to i drugi nie może być gorszy i też musi to mieć.

Z całą pewnością nie łatwo jest, a właściwie bardzo ciężko, wymienić wszystko, czym dzieci się interesują i co musi obowiązkowo znaleźć się w ich kolekcji. Jednak jest trochę, można by powiedzieć ponadczasowych skarbów, które to zbierało się dziesięć lat temu, zbiera się obecnie i pewnie zbierane będą również za kolejnych dziesięć lat. Są to przykładowo żetony, znaczki, pocztówki, magnesy na lodówkę, zakrętki, kartki do segregatorów, przypinki, różnego rodzaju figurki, a także buttony, kapsle od butelek, puszki po napojach, a nawet dawniej spotykało się kotyliony.

Jednak dość już tego wymieniania tych wszystkich niewielkich, ale jakże ważnych skarbów, bo tak na dobrą sprawę można by wymieniać wszystkie te kolekcje przedmiotów gromadzonych przez dzieciaki bardzo długo. Tym co z tego wszystkiego wydaje się najpopularniejsze są z całą pewnością różnego typu żetony oraz właśnie plastikowe zakrętki od butelek, na których znajdują się różne ciekawe myśli czy hasła.

Jedno jest jednak pewne. Dzieci potrafią zaskakiwać i cieszyć się nawet czymś, co z pozoru wygląda na nic nie warty przedmiot. Można by powiedzieć zwykła bezużyteczna rzec, która powinna znaleźć się w śmieciach jest nieraz dla dziecka prawdziwym skarbem..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *