Turkusowe bogactwo jeziora Klamath

afa klamath w proszku

Turkusowe bogactwo jeziora Klamath

O medyczny własnościach alg, słyszał już niemal każdy człowiek, który chce świadomie dbać o zdrowie swojego organizmu. Wyjątkowo popularne są w tej chwili mikroalgi. Mowa tu zarówno o chlorelli, jak i spirulinie, ale także również o… ich mniej słynnej kuzynce, niebieskozielonej aldze AFA, która przebojem zdobywa ostatnimi czasy, coraz większą popularność pośród zwolennik zdrowej i ekologicznej żywności.

Niebieskozielonego koloru alga AFA Klamath, (AFA to skrót od Aphanizomenon Flos-Aquae) występująca w akwenie jeziora Klamath, znajdującego się Oregonie, żyje naturalnie w idealnym, arcybogatym w minerały środowisku, któremu zawdzięcza swój unikalny skład odżywczy. Wulkaniczna erupcja, będąca przyczyną powstania jeziora, przysporzyła mu wysoką zawartość minerałów w jej wodach.

Specjalistyczne badania dowodzą, że poza ogólnym dobrodziejstwem zdrowotnym wynikającym z spożywania tejże algi, może ona być wykorzystywana także, między innymi: w hamowaniu objawów zredukowanego poziomu energii i samopoczucia; zespołu przewlekłego zmęczenia; PMS i menopauzy; a także artretyzmu. Kilku lekarzy i terapeutów stosuje ją również w kuracji osób chorych na Alzheimera i utratę pamięci, a także u nieletnich zmagających się z ADHD.

Dzięki temu, że jest to alga jednokomórkowa, tworzone z niej suplementy diety, są znakomicie przyswajalne przez ludzki organizm, co odróżnia je od o wiele gorzej przyswajalnych chemicznie pozyskiwanych witamin i minerałów. W dodatku to istna kopalnia niezwykle cennych składników odżywczych

AFA to źródło komponentów takich jak chlorofil, czy PEA. Zdaje się mieć wiele różnorakich przeznaczeń, poczynając od detoksykacji organizmu, aż po umacnianie systemu nerwowego oraz niwelowanie stresu, dzięki regulacji poziomu neurotransmiterów, np. dopaminy. Wszystkie jej cechy sprawiają, że zalicza się ona do grona super-żywności na miarę XXI wieku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back To Top