Pestki winogron na menopauzę

ekstrakt pestki winogron

Menopauza to trudny okres w życiu każdej kobiety. Zmianom w poziomie hormonów często towarzyszy wiele nieprzyjemnych objawów, które wpływają na pogorszenie samopoczucia, a także mogą utrudniać codzienne funkcjonowanie. Okazuje się, że w przypadku takich dolegliwości warto sięgnąć po ekstrakt z pestek winogron.

Już od dawna nie ma wątpliwości, że pestki winogron zawierają duże ilości cennych substancji, które wpływają w bardzo pozytywny sposób między innymi na układ krwionośny. Badania pokazują jednak, że ekstrakt OPC może przynieść dużą ulgę także kobietom przechodzącym menopauzę. W tym okresie wiele pań skarży się na szereg nieprzyjemnych dolegliwości, do których należą między innymi uderzenia gorąca, bezsenność, nadmierne pocenie się i stany napięcia. Jednocześnie jest to czas podwyższonego ryzyka wystąpienia różnych chorób, takich jak cukrzyca typu 2 oraz schorzenia układu krwionośnego.

Ekstrakt z pestek winogron jest bogatym źródłem proantocyjanidyn. Uznaje się, że te substancje mogą wykazywać bardzo skuteczny wpływ na redukowanie nieprzyjemnych dolegliwości związanych z menopauzą. Jednocześnie badania naukowe potwierdzają, że substancje znajdujące się w ekstrakcie OPC mają wyjątkowo pozytywne działanie na układ krwionośny, dlatego pomagają w regulowaniu ciśnienia krwi.

Coraz więcej badań dowodzi, że przyjmowanie suplementów zawierających ekstrakt z pestek winogron może pomóc w redukcji takich dolegliwości jak uderzenia gorąca, wysokie ciśnienie krwi oraz bezsenność. Dzięki temu skutecznie poprawiają samopoczucie kobiet, które przechodzą menopauzę. Jednocześnie substancje znajdujące się w pestkach winogron wykazują także wiele innych pozytywnych właściwości, na przykład są silnymi antyoksydantami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *