Mieszkania w Krakowie – skąd te ceny?

Ceny mieszkań w Krakowie, w tym wielkim mieście, są naprawdę mocno zróżnicowane. Wszystko zależy od miejsca położenia no i stanu. Wiadomo że mieszkania położone w centrum będą najdroższe. Niezależnie jaki byłby ich stan będą zawsze jednymi z najdroższych mieszkań. Nie ma się czemu dziwić skoro w centrum do wszystkiego blisko. Wszystko zależy od zasobów naszego portfela i od tego w jakim stanie ma być to mieszkanie.

Kraków jest jednym z największych miast. Była stolica Polski, wspaniale rozwinięte miasto na południu Polski. Ma wiele pięknych zabytków i ogólnie to fantastyczne miasto. Jest bardzo rozwinięte pod względem przemysłu. Oczywiście to wszystko dzieje się na uboczach miasta. Centrum jest natomiast bardzo zakorkowane i drogie. Żyje się tam głównie z turystyki. Mieszkania czy to w bloku czy jedno rodzinne są tam bardzo drogie ale i piękne. W zależności od gustu mieszkania można sobie wynająć albo kupić na stałe. Jest to zależne od naszego portfela.

Wiadomo że opłaty i tak co miesiąc będą przychodziły, bo zużywamy wodę itp. Jednak cena głównie zależy od położenia. Im bliżej centrum tym cena wyższa. W samym centrum nawet mieszkania małe mogą mieć takie ceny jak mieszkania dwa razy większe na obrzeżach Krakowa. Centrum to wiadomo, wszędzie blisko, centralny punkt. Domy można kupić do remontu i samemu się tym zająć. Tworzyć je na własną wyobraźnię, lub kupić gotowy domek. Wtedy pozostaje nam tylko wnieść swoje pakunki. Należy pamiętać że życie w Krakowie do lekkich nie należy. Chodź mamy piękne zabytki i krajobraz to miasto to należy do zakorkowanych dość często. Ponadto w sezonie turystycznym, życie nas kosztuje drugie tyle.

Mieszkania w Krakowie możemy kupować, wynająć lub zamówić sobie miejsce w nowo powstałym bloku. Ceny? Nieraz przyprawiają o ból głowy. Weźmy taki przykład. Mieszkanie na ulicy Ogrodniczej, mające 54 metry kwadratowe, 3 pokoje kosztuje aż 340 tysięcy złotych. Nie ma co ukrywać, że tanio nie jest, porównując przestrzeń do ceny. Jednak mieści się prawie w samym centrum. I tutaj właśnie widać tą zależność. Podane jako przykład mieszkanie znajdziemy w ofercie SM Salwator na www.salwator.com.pl.

Niestety, aby żyć w Krakowie musimy spodziewać się wielu rzeczy i przemyśleć kilka aspektów. Podstawowa rzecz to czy stać nas będzie tam na życie. Drugi aspekt to gdzie i jak mamy kupić mieszkanie w tym dużym mieście. Pamiętaj że ceny mieszkań w Krakowie są bardzo zróżnicowane i wszystko zależy od naszych pieniędzy.

3 Responses to Mieszkania w Krakowie – skąd te ceny?

 1. Krakus napisał(a):

  No cóż, ceny są jakie są. Ja akurat zdecydowałem się na zakup mieszkania przy Ogrodniczej (wspomnianego w artykule) i czekam na odbiór, planowany jest na koniec marca. Mam nadzieję, że się nie opóźni i wszystko będzie ok. O Salwatorze wiele informacji zasięgnęliśmy od koleżanki małżonki i samych pozytywów się nasłuchaliśmy. Mam nadzieję, że po odbiorze też będziemy mieć takie odczucia o tym, bądź co bądź, doświadczonym deweloperze.

  • Lelon napisał(a):

   Witaj, wybrałeś mieszkanie z balkonem za 6,5tys./m2 czy bez za 6tys./m2? Również zastanawiam się nad zakupem mieszkania z tej inwestycji SM Salwator. Firmę szanuję i uważam, że jest jednym z najlepszych deweloperów w Krakowie, a cena przy dobrej lokalizacji i porządnym wykonaniu głowy nie urywa. No i jeszcze do tego ta świetna prezentacja budynków… Z tego co widziałem to ponad połowa mieszkań już sprzedana. Pozdrawiam, Piotrek

 2. Grzesiek napisał(a):

  Salwator, Tętnowski i Kozioł to według mnie najlepsi krakowscy deweloperzy. Z dwoma pierwszymi osobiście miałem do czynienia, a u trzeciego teściowie kupowali. Wszystkich wyróżnia sprawna i szybka obsługa, a przy tym miłe podejście do klienta. Umowy jak się należy, nic nie kombinują. Inwestycje mają fajne, mieszkania ładne. Natomiast co do cen, to uważam, że żadna rozmowa nie ma tutaj sensu, bo są nienormalnie wysokie do przeciętnych zarobków w tym kraju, ale nic i tak tego nie zmnieni… Pozdrawiam, Grzesiek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *