Ile kosztuje reklama w Internecie

pozycjonowanie stron WWW Kraków

Każdy przedsiębiorą prowadzący swój własny biznes doskonale wie jak ważną rolę w jego prawidłowym rozwoju odgrywa marketing. A gdzie dzisiaj najskuteczniej się reklamować? Oczywiście – w Internecie. Obecnie to właśnie w sieci szukamy całej masy usług dlatego tak dobrze zaistnieć tam ze swoją firmą.

Jakie są metody na reklamą w Internecie i kto nam w tym pomoże? Na początek warto poszukać dobrej agencji interaktywnej, jak na przykład Agencja Interaktywna MavenGROUP z Krakowa – www.mavengroup.pl. Agencja interaktywna to nic innego jak agencja reklamowa specjalizująca się w marketingu internetowym. Aby taką agencją wyszukać najprościej  w tym celu skorzystać z wyszukiwarki Google. Wystarczy bowiem wprowadzić przykładowe zapytania „pozycjonowanie stron WWW Kraków”, „agencja SEO Wrocław” czy „agencja interaktywna Warszawa” i już pojawi się nam ścisła czołówka firm z danego miasta. W ten sposób trafimy wprost do specjalisty, którego szukaliśmy, który w razie wątpliwości na pewno z chęcią nam pomoże.

Jeśli chodzi o metody reklamowania się w Internecie to tutaj wyróżniamy dwa sposoby. Mowa o pozycjonowaniu stron WWW oraz płatnych kampaniach PPC (pay per click), przykładowo kampaniach AdWords. Co do pozycjonowani to jest to proces długotrwały, zazwyczaj zajmujący od 2 do nawet 12 miesięcy. W przeciwieństwie do kampanii AdWords, która jest gotowa do startu zaraz po skonfigurowaniu.

Teraz trochę o cenach. Profesjonalną kampanię obejmująca pozycjonowanie naszej strony oraz kampanię AdWords możemy mieć już nawet za około 600 złotych miesięcznie. Naturalnie wszystko zależy tutaj od konkurencyjności naszej branży. Ale w tych mniej konkurencyjnych branżach 300zł za pozycjonowanie plus 150 złotych za prowadzenie kampanii AdWords plus 150 złotych budżetu na kliknięcia to dobra suma na start kampanii w sieci. Korzyści w postaci zwrotu z inwestycji mogą być już przy tych 600 złotych znacznie większe dlatego warto zacząć poważnie rozważać kampanię reklamową w Internecie..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *